Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali Tanıtım ve Pazarlama Direktörlüğünün katkılarıyla Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yapmış olduğu “EYOF” konulu Resim Sergisi Erzurum Forum Alışveriş Merkezinde açıldı. 
Sergi açılışını Tanıtım ve Pazarlama Direktörü Ahmet Çelebi ile EYOF’un renkli yüzü maskot Karbeyaz gerçekleştirdi. 

Erzurum’un ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali Tanıtım ve Pazarlama Direktörlüğünün katkılarıyla  Güzel Sanatlar Lisesi Tennur Barın Atölye Grubu öğrencileri Kış Sporları temasıyla yaptıkları yağlı boya resimlerini sergiledi. Öğrencilerden Melisa Alan, 10 kişi çalıştıklarını ve toplamda 20 eser ortaya koyduklarını vurgulayarak, “Kısa sürede güzel bir iş başardığımızı düşünüyorum. Bir ayda yapılacak  şeyi biz bir hafta içinde arkadaşlarımla beraber başardık. Resimler kısa zamanda kurumadı fön makinasıyla kurutmaya çalıştık. Eserlerimizin beğeni toplayacağına inanıyoruz” diye konuştu. 

Resim sergisi kadar EYOF 2017 Erzurum’un maskotu da çocukların ilgi odağıydı. Sergi alanına gelen çocuklara Karbeyaz anahtarlık hediye etti ve keman eşliğinde halkı sergiye davet etti. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları EYOF temalı tablolar 21-22 Ocak  tarihlerinde Erzurum Forum Alışveriş Merkezinde  sergilenmeye devam edecek. Daha sonra eserler Atlama Kuleleri başta olmak üzere organizasyonun yapılacağı tesislere dağıtılacak.   

Sergide çalışmaları yer alan Güzel Sanatlar Lisesi Tennur Barın Atölye Grubu öğrencileri; Büşra Yiğit, Melisa Alan, Çağla Demir, Rukiye Duvar, Aslıhan Ensaroğlu, İbrahim Deniz, Serdar Gözeler Cihan Çelebi, Şeydanur Gökburun ve Zehra Şimşek de eserlerinin sergilendiği alanda ziyaretçileri karşıladı. 

YETENEKLİ ELLERDEN EYOF SERGİSİ

1/21/2017Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali kapsamında düzenlenen Şampiyon Ol projesi ile ziyaret edilen Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, yeteneklerini EYOF için kullandı.

HABER RESİMLERİ