Türkiye, curling’de hem kızlarda hem de erkeklerde madalya mücadelesi verecek. Sabah 09:00’da başlayacak yarı final maçlarından kız takımı Polonya ile karşılaşırken erkek takımı ise Rusya karşısında galibiyet arayacak. Madalya sahipleri ise 14:30’da başlayacak final ve üçüncülük maçları sonunda belli olacak.

Sürat pateni de Türk sporcuların madalya peşinde koşacağı sporlardan biri. 1000 metre erkekler ve kızlar yarışları yarın sabah saatlerinde eleme serilerinde mücadele edecek. Sporcularımız, bu serileri geçerlerse 14:00’da başlayacak finallerde mücadele edecekler. Türkiye’nin bir diğer madalya umudu ise 3000 metre karma bayrak yarışı. Türkiye bu disiplinde de saat 14:50’deki finalde yarışacak.

Biatlonda da Türk sporcular karışık bayrak yarışında mücadele edecek. Yarış saat 10:30’da Kandilli Kayak Merkezi’nde düzenlenecek.

Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali müsabakaların ardından akşam saatlerinde Oyunlar Köyü’nde düzenlenecek kapanış töreni ile sona erecek.

TÜRK SPORCULAR EYOF’UN SON GÜNÜNDE SAHNEYE ÇIKIYOR

2/17/2017Erzurum’da düzenlen 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali, 17 Şubat Cuma günkü müsabakalarla sona eriyor. Organizasyonda şu ana kadar bir madalya kazanan ev sahibi Türkiye, son günde de madalya arayışını sürdürecek.