Avrupa’nın önemli kış spor merkezlerinden biri haline dönüşen Erzurum’un ev sahipliği yapacağı 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF) için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. 9 farklı branşta müsabakaların yapılacağı tesisler, organizasyon öncesi düzenlenen test müsabakalarına da sahne oluyor.

EYOF 2017 Erzurum’da curling müsabakalarına ev sahipliği yapacak Erzurum Curling Arena’da gerçekleşen Türkiye Curling Ligi müsabakaları sonunda dereceye giren kulüpler belli olurken hem tesis hem de zemin, sporcuların beğenisini kazandı.

Buz Pateni Salonu ve Sürat Pateni Salonu’nda yapılan Federasyon Kupası yarışlarında sporcuların performansları kusursuza yakındı. Müsabakaların açılış seremonisinde yapılan görsel şovlar ise izleyenlerden alkış aldı.

PALANDÖKEN ETKİLEDİ

Avrupa’nın önemli kayak merkezlerinden olan ve EYOF 2017’ye de ev sahipliği yapacak Palandöken’de gerçekleşen Uluslararası Snowboard Paralel Büyük Slalom yarışları nefes kesti. Sporcuların FIS puanlarına da etki eden müsabakalara iki ülkeden 13 sporcu katıldı.

Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) Snowboard Teknik Delegesi Victor Krstevski, Türkiye’ye geldiğinden beri gördüğü en güzel organizasyonlardan biri olduğunu söyleyerek, “Palandöken, dünyanın birçok yerindeki kayak merkezi ile kıyaslanabilir durumda. Buradaki tesisler hem EYOF’un hem de Dünya ve Avrupa Kupası yarışlarını düzenleyebilecek standartlara uygun” değerlendirmesinde bulundu.

TEST MÜSABAKALARI DEVAM EDİYOR

1/25/20172017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nde (EYOF) mücadelelere sahne olacak tesisler, organizasyon öncesi yapılan test müsabakalarına da sahne oluyor.