Avrupa Olimpiyat Komiteleri EYOF Direktörü Katerina Nycova, Seremoniler Direktörü Ahmet Dal ve Gönüllüler Direktörü Levent Önal gözetiminde yapılan provada, ilk olarak gönüllülerden oluşan öğrenciler Oyunlar Köyü’nde bulunan otobüs duraklarında toplandı. EYOF’a katılacak ülkelerin isimlerinin yazılı olduğu dövizlerle, ilgili ülkelerin sporcularını temsilen 10’ar kişilik gruplar araçlara bindirilerek Kazım Karabekir Stadı’na götürüldü. Tribünlerde temsil ettikleri ülkeler için ayrılan bölümlerde yerlerini alan gönüllüler sonrasında tekrar araçlarla Oyunlar Köyü’ne getirildi. Prova sonrası akreditasyon kartları dağıtılan gönüller, EYOF yetkilileriyle yemekte bir araya geldi.

Gönüllülere hitaben kısa bir konuşma yapan EYOF Gönüllüler Direktörü Levent Önal, öğrencilere EYOF gönüllüsü oldukları için teşekkür etti.

Konuşma yapması için kürsüye davet edilen Avrupa Olimpiyat Komiteleri EYOF Direktörü Katerina Nycova ise “Bu kadar kısa sürede bu kadar önemli çalışmaları yapmak bir ekip olarak oldukça zor bir iş ama umuyorum ki şuana kadar herşey çok güzel gidiyor. Sizler de bu işi başarıyla tamamlayacaksınız ve ekip ruhunu oluşturacaksınız.” ifadelerini kullandı. 

SON PROVALAR YAPILDI

2/5/201711-18 Şubat tarihleri arasında Erzurum’da gerçekleştirilecek olan Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’ne sayılı günler kala hazırlıklar devam ediyor.

HABER RESİMLERİ