Seyirciler

Uçuş Bilgileri:

Avrupa'dan İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden Erzurum'a uçuşlar için çok sayıda uçuş seçeneği bulunmaktadır.

Türk Hava Yolları veya diğer hava yolları üzerinden ilk önce Avrupa'dan Türkiye'ye gelip oradan Erzurum'a bağlantı yaparak, özel ve doğrudan bagajlarınızı Erzurum'a getirtebilirsiniz.

Eğer doğrudan aktarmalı olarak hava yolları ile gelemiyorsanız, o zaman Ankara veya İstanbul gibi şehirlere ilk önce seyahat edip, bagajlarınızı teslim aldıktan sonra bu şehirlerden yeni bir hava yolu seyahati ile doğrudan Erzurum'a uçabilirsiniz. Tabi bu işlemler ve bagajlarınız için en azından 2.5 saate ihtiyacınız olacaktır.

 

Vize Bilgileri:

VISA gereksinimlerinizi kontrol etmek için lütfen aşağıdaki web sitesine bakın:
http://www.mfa.gov.tr/visa-information-for-foreigners.en.mfa

 

Ulaşım:

Avrupa Ulusal Olimpiyat Komiteleri Delegasyonları, VIP Konuklar için özel transfer sistemi, Uluslararası Teknik Resmi ve Uluslararası Medya üyeleri için ortak servisler bulunmaktadır.

Ayrıca, katılan diğer konuklar Erzurum toplu taşıma araçlarını (tüm akredite edilmiş insanlar için ücretsiz olacaktır) kullanabilir veya Erzurum'daki aşağıdaki firmalardan araba kiralama rezervasyonunu yapabilirler:

 

 

 

 

Erzurum ili konum itibariyle komşu illerin karayollarının kesiştiği bir noktada bulunmaktadır. İlimizin eski ipek Yolu üzerinde bulunması nedeniyle geçmişten bu yana karayolu ulaşımı ağırlık kazanmıştır. Şu anda da bu ağırlık devam etmekte ve kara yolu ulaşımı önemli bir konumda bulunmaktadır. Örneğin; Avrupa ülkelerinden Asya ülkelerine yapılan yolcu ve eşya (TIR) taşımaları ilimizden geçen E 80 Karayoluyla yapılmaktadır. Erzurum’u diğer şehirlere bağlayan kara yollarında son yıllarda iyileştirme ve genişletme çalışmaları yapılmakta ve ulaşım kolaylaştırılmaktadır.