2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nde Türkiye, Norveç, Rusya, Hollanda ve Slovenya’nın yer aldığı curlingde erkekler mücadeleleri başladı. Rusya ve Slovenya organizasyona galibiyetle başladı.

Erzurum Curling Arena’nın ev sahipliği yaptığı curling müsabakaların akşam seansında erkek sporcular ringe çıktı.

Hollanda’nın bay geçtiği günde Slovenya günün en rahat kazananı oldu. Mathias Braenden, Jens Lokken-Grasbakken, Adne Birketveit ve Niclas Nordhagen dörtlüsüyle mücadele eden Slovenya, sadece beşinci endde rakibine sayı alma şansı tanıdı. Altı end sonunda skoru 8-1’e getiren Slovenler, Mathias Braenden önderliğindeki Norveç’in maçtan çekilmesiyle galibiyeti hanesine yazdırdı.

Taktik savaşı Rusya’nın

Günün diğer maçında ev sahibi Türkiye, seyirci desteğiyle çıktığı mücadelede Rusya’ya 8-3 mağlup oldu.

İzleyenlere keyif veren ve büyük bir taktik mücadelesine sahne olan karşılaşmada German Doronin kaptanlığını yaptığı Rusya, ilk üç endde rakibine sayı şansı tanımadı. Oğuzhan Karakurt’un liderliğinde Muhammet Haydar Demirel, Ahmet Alperen Tunga, İshak Özsubaşu ve Batuhan Buğra Kaygusuz’dan oluşan Kırmızı Beyazlılar, dördüncü endi 2-0 ile önde tamamlarken, yedinci ende kadar sadece bir sayı üretince sahadan 8-3 mağlup ayrıldı.

Karakurt: Maça tutuk başladık

Karşılaşmanın ardından Türkiye ve Rusya’nın takım kaptanları, mücadeleyi değerlendirdi.

Türkiye Milli Takım Kaptanı Oğuzhan Karakurt, genel olarak iki ülkenin de iyi bir performans gösterdiğini belirterek, “Maça tutuk başladık. Rakibimiz de bunu değerlendirerek skorda öne geçti. Neticede kaybettik ama bu mağlubiyet genel olarak performansımızı etkilemeyecektir. Rusya ile finalde karşılaşacağımızı ve bu kez kazananın biz olacağını düşünüyorum” dedi.

Doronin: Çok iyi bir başlangıç yaptık

Rusya Takım Kaptanı German Doronin, az hata yapanın ringden galibiyetle ayrıldığına dikkat çekerek, “Çok iyi bir maçtı ve iyi bir başlangıç yaptık. Takım olarak iyi bir performans sergiledik fakat önümüzde diğer maçlar var. Bugün kazandık ama bence Türkiye ile finalde buluşacağımız düşünüyorum. Çünkü bugün iyi performans gösterdiler. Bizden daha çok hata yaptılar ama buna rağmen iyiydiler” değerlendirmesinde bulundu. 

RUSYA VE SLOVENYA MERKEZDE

13.02.20172017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nde Türkiye, Norveç, Rusya, Hollanda ve Slovenya’nın yer aldığı curlingde erkekler mücadeleleri başladı. Rusya ve Slovenya organizasyona galibiyetle başladı.

HABER RESİMLERİ