Logo & Maskot & Slogan

EYOF 2017 Erzurum resmi logosu; arka planda üç dağ, Çifte Minare ve altta Erzurum’u kış şehri olarak resmeden buzdan oluşmaktadır.

Logomuzun ana rengi turkuazdır. Çifte Minareli Medrese, Erzurum’un en önemli kültürel yerlerinden biridir ve arka plandaki üç dağ Erzurum’un kayak ve diğer kış sporlarının yapıldığı yüksek dağları tepeleri temsil etmektedir.

Turkuaz buzun rengi ve Erzurum EYOF 2017’nin ev sahipliğini yaptığından dolayı logo ve konseptimizi bu şekilde tasarlamanın doğru olacağına karar verdik.

Kardan adam, EYOF 2017 Erzurum’un resmi maskotudur. Evi EYOF’a ev sahipliği yapan Palandöken Dağlarıdır ve Türkiye’nin kış kenti Erzurum ve Palandöken Dağlarının tabiatını temsil etmektedir.

Kardan adam Erzurum’un yerel kıyafetleri olan Cistik ayakkabı, zığva kemer, yelek ve işlik gömlek giymektedir. Arkadaş canlısı kardan adamımız aynı zamanda EYOF için spor etkinliği düzenlenecek olan Erzurum’un eğlenceli kış atmosferini de çok güzel bir şekilde yansıtmaktadır.

Erzurum soğuk bir kış kenti olmasına rağmen; çocuklar tarafından yapılan birçok kardan adamı görebileceğiniz eğlenceli, dinamik ve neşeli bir atmosfere sahiptir.

Kardan adam çok iyi bir kış oyunları sporcusudur. Alp Disiplini, Biatlon, Kayaklı Koşu, Curling, Artistik Patinaj, Buz Hokeyi, Sürat Pateni, Kayakla Atlama ve Kar Kayağı sporlarında tam bir profesyonel. Bu oyunların hepsi EYOF 2017 Erzurum olduğundan dolayı Kardan adam çok heyecanlı ve açılış seramonisini sabırsızlıkla bekliyor.

Kardan adam festivaller boyunca bizimle olacak ve Kış Oyunları için gelenleri ve EYOF hayranlarını karşılamak ve onlara sarılmak üzere sizleri bekliyor olacak. Kendisi aynı zamanda iyi bir dansçı, Erzurum’dayken onunla dans etme fırsatını sakın kaçırmayın.

EYOF 2017 Erzurum'un Mottosu "Stars Shining in Erzurum" yani "Yıldızlar Erzurum'da Parlıyor". Erzurum bir kış şehri olmasına rağmen çoğu zaman temiz ve berrak gökyüzüne sahiptir. Şehrin ışıkları az olduğu zamanlar Yıldızlar çok net bir şekilde görülebilmektedir. Palandöken, Erzurum'un en ünlü dağlarından ve kayak merkezlerinden biridir. EYOF 2017 boyunca, Palandöken dağında yıldızları ve EYOF oyunlarının ışık yansımalarını geceleri net bir şekilde görebileceğiz. Bundan dolayı Motto'muz "Yıldızlar Erzurum'da Parlıyor".

Kardan adam bizim maskotumuz ve maskot olarakta bizim Erzurum'da parlayan ana yıldızımız. Daha önceden de dediğimiz gibi tüm kış sporlarını yapmaktan çok zevk almaktadır. Aşağıda Kardan adamı EYOF 2017 Erzurum'da yeralan kış sporlarını yaparken ki piktogramlarını görebilirsiniz.