Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yapacağı 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF) öncesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın davetlisi olarak Erzurum’a gelen Sırbistan Büyükelçisi Danilo Vucetic, şehirden çok etkilendiğini söyledi.

Üç buçuk yıldır Türkiye’de görev yaptığını ancak ilk kez Erzurum’a geldiğini belirten Büyükelçi Danilo Vucetic, “Erzurum’a ilk kez geliyorum. Çok kısa bir süre sonra yine gelmek, en azından bir hafta sonu geçirmek istiyorum. Şehir çok modern ve çok rahat. Kış turizmini geliştirmek için Erzurum’un daha fazla şansı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Vucetic: Çok etkilendim

11-18 Şubat tarihlerinde Erzurum’un ev sahipliği yapacağı EYOF 2017 Erzurum’un düzenleneceği tesislerden çok etkilendiğini vurgulayan Vucetic, “Tesislerden gerçekten çok çok etkilendim. Aslında temel olarak bütün tesisleri ziyaret ettik. Eminim ki oyunlara katılanlar da bütün şartlar sağlanmış olarak buraya gelecektir ve çok iyi sonuçlar elde edilecektir. Genel olarak konuşmak gerekirse bu tür tesisler kış turizmini tamamlama açısından son derece önemli. Bu bir iltifat değil, gerçekten çok etkilendim” ifadelerini kullandı.

Sırbistan Büyükelçisi Danilo Vucetic, spor organizasyonlarını takip ettiğini belirterek EYOF 2017’de mücadele edecek sporcuların sunulan şartlarda ve bu imkanları kullanacakları için çok mutlu olacaklarını söyledi.

Jussi Soini: Erzurum çok güzel bir şehir, özellikle kış sporları için

Kış sporlarında Avrupa’nın önde gelen ülkelerinden olan Finlandiya’nın Elçi Müsteşarı Jussi Soini de Erzurum için övgü dolu sözler kullandı.

Finlandiya Büyükelçiliği Elçi Müsteşarı Jussi Soini, “Çok güzel bir şehir, özellikle kış sporları için. Bütün kış sporları için gerekli olanaklar var burada. Çok iyi tesisler var. Buradaki birçok olanağın 10 yaşından daha küçük kişilere hitap ettiğini ve çok iyi kalitede olduğunu biliyorum” ifadelerini kullandı.

"GERÇEKTEN ÇOK ETKİLENDİM"

6.02.2017Sırbistan Büyükelçisi Danilo Vucetic, 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’ne (EYOF) ev sahipliği yapan Erzurum’un çok güzel bir şehir olduğunu söyledi. Finlandiya Büyükelçiliği Müsteşarı Jussi Soini de Erzurum’un kış sporları için tüm olanaklara sahip olduğunu ifade etti.

HABER RESİMLERİ