Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nde genç sporcuların heyecan verici snowboard yarışlarına ev sahipliği yapacak Palandöken Kayak Merkezi'nde, EYOF'a hazırlık niteliğinde yarışlar düzenlenmeye devam ediyor.

Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Erzurum'da düzenlenen Uluslararası Snowboard Paralel Büyük Slalom Yarışları sona erdi. İki gün süren yarışlarda Türkiye ve Gürcistan'dan 13 sporcu katıldı. 

Organizasyonda Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) puanı almak isteyen sporcular, parkuru en kısa sürede bitirmeye çalıştı.

FIS Snowboard yarışları için Makedonya'dan Palandöken'e gelen delege Victor Kastevski, Türkiye’ye geldiğinden beri gördüğü en güzel organizasyonlardan biri olduğunu söyleyerek, “Palandöken, dünyanın birçok yerindeki kayak merkezi ile kıyaslanabilir durumda. Buradaki tesisler hem EYOF’un hem de Avrupa ve Dünya Kupası yarışlarının da düzenlenebileceği şekilde” dedi.

11-18 Şubat tarihlerinde düzenlenecek EYOF 2017 Erzurum’un iptal edilmesi tartışmaları hakkında ise Kastevski, “EYOF’un iptal edilmesi son seçenek olmalı. Böyle bir şeyin olmayacağını düşünüyorum ve bu şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

FIS SNOWBOARD YARIŞLARI SONA ERDİ

21.01.2017



Avrupa’nın en önemli kış spor merkezlerinden biri olan ve uluslararası düzeyde önemli organizasyonlara ev sahipliği yapan Erzurum’da, 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali hazırlıklarında sona gelindi.

HABER RESİMLERİ