EYOF 2017 Erzurum’da kayakla atlama yarışlarının gerçekleşeceği kulelerde, Türk sporcuların yanı sıra Fransa, Ukrayna, Kazakistan, İtalya, Slovenya, Estonya, Rusya, Finlandiya, Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen 28 sporcu 4-5 Şubat tarihlerinde düzenlenen FIS Kıta Kupası yarışları madalya töreni ile son buldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteği ve yoğun çabalarıyla 11-18 Şubat tarihlerinde düzenlenecek EYOF 2017 Erzurum öncesi hazır hale getirilen Kiremitliktepe Atlama Kuleleri'nde düzenlenen ve test müsabakası niteliği de taşıyan Kayakla Atlama FIS Kıta Kupası’nda ilk yarış K125 rampasında düzenlendi.

İlk gün yarışında mücadele eden sporculardan Slovenya’dan Nejc Dezman birincilik kürsüsünde yerini alırken yine Slovenya’dan Jaka Hvala da ikinci oldu. Yarışı üçüncü sırada tamamlayan isim ise İtalyan Sebestian Colloredo oldu.

Yarışlarda 6 sporcu ile temsil edilen Türkiye’nin en iyi derecesini Fatih Arda İpçioğlu elde etti. Mücadeleyi 12. Sırada tamamlayan Fatih Arda toplamda 191 puan elde etti.

Yarışların ikinci gününde atlamalar K90 rampasından yapıldı ve yine günü Slovenyalı sporcu Nejc Dezman birincilikle tamamladı. İkinciliğini Jaka Hvala ikinciliğini korurken, Slovenya'dan Rok Justin üçüncülüğe adını yazdırdı.

Türkiye için mücadele eden sporculardan en iyi dereceyi ise toplama 209.7 puanla Fatih Arda Ipçioğlu yaptı.

FIS KITA KUPASI YARIŞLARI SONA ERDİ

2/4/2017Erzurum’da 11-18 Şubat tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’ne sayılı günler kala, Türkiye’nin tek kayakla atlama kuleleri, Kayakla Atlama Kıta Kupası yarışları ile ilk resmi testinden geçti.

HABER RESİMLERİ