Dünyanın önemli kayak merkezlerinden biri olan Erzurum Palandöken'de gerçekleşen FIS Anatolian Cup'ta Türkiye'nin yanı sıra Fas, Macaristan, Bulgaristan, Pakistan, Hindistan, Bosna Hersek ve Arnavutluk'tan uluslararası seviyede sporcular yer aldı.

Erkek ve kadın kayakçılar, büyük slalom kategorisindeki son gün yarışlarında dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti.
Erkek ve kadın kayakçılar, slalom kategorisindeki dereceye girebilmek yarışlar boyunca kıyasıya mücadele etti.

İlk gün yarış sonuçlarında kadınlarda Arnavutluk'tan Sueta Mehilli altın, Türk kayakçı Özlem Çarıkçıoğlu gümüş, Bosna Hersek'ten Sara Sısıc da bronz madalya aldı.

Erkeklerde ise Gürcü Lason Abramashville altın, Türk kayakçılar Serdar Deniz gümüş, Nihat Enes ise bronz madalya kazandı.
Yarışların ikinci gününde, kadınlarda Arnavutluk'tan Suela Mehilli altın, Türk kayakçı Ayşe Durlu gümüş, Yunanistan'dan Anastasia Mantsiou da bronz madalya aldı.

Erkeklerde ise Gürcistan'dan Lason Abramashvili altın, Serdar Deniz gümüş, Can Bostan ise bronz madalyanın sahibi oldu.
Son gün yarışlarında ise kadınlarda Arnavutluk'tan Suela Mehilli altın, Özlem Çarıkçıoğlu gümüş, Ayşe Durlu da bronz madalya aldı.

Erkeklerde ise Gürcistan'dan Lason Abramashvili altın, Serdar Deniz gümüş, Berkin Usta ise bronz madalya kazandı.

FIS ANATOLİAN CUP SONA ERDİ

12/22/201611-18 Şubat'ta 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'ne ev sahipliği yapacak Erzurum'da gerçekleşen FIS Anatolian Cup mücadelesi sona erdi.