14-18 yaş aralığındaki sporcuların 9 farklı branşta yapılacak müsabakalarda mücadele edeceği ve Türkiye'nin de ilk kez ev sahipliği yapacağı 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nde yer alacak ülkeler şehre geldi. 

 Erzurum'a dün ilk olarak Rusya kafilesi geldi. Ardından Çek Cumhuriyeti, Slovakya, İsviçre, Belarus, Ukrayna, Romanya ve Karadağ gibi ülkelerin sporcuları da Erzurum Havalimanı'na öğle saatlerinde iniş yaptı. Finlandiya, Lüksemburg, Bosna Hersek, Sırbistan, Polonya, İsveç, Kosova, Gürcistan, Ermenistan, Estonya, İspanya, Arnavutluk, Moldova, Güney Kıbrıs, Yunanistan, Büyük Britanya, Norveç, Litvanya, Bulgaristan ise akşam saatlerinde Erzurum'a geldi. 

EYOF Koordinatörü Necati Kaplan, EYOF'ta mücadele edecek ülkeleri havalimanında karşılarken, gönüllüler de kafilelere yardımcı oldu.

Erzurum'da 11-18 Şubat tarihinde düzenlenecek olan 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nde mücadele edecek ülkeler zorlu müsabakalar öncesi Oyunlar Köyü’ne yerleşti. Takımlar, yarın başlayacak müsabakalar öncesi bugün ise antrenmanlar gerçekleştirecek. 

2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nin açılışı bu akşam saat 19.30'da Erzurum Kazım Karabekir Stadyumu'nda yapılacak. 18 Şubat'a kadar sürecek olan organizasyonda 34 ülkeden yaklaşık 700 sporcu mücadele edecek.

EYOF'TA MÜCADELE EDECEK ÜLKELER ERZURUM'A GELDİ

2/12/201711-18 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nde (EYOF) mücadele edecek ülkeler Erzurum'a geldi.