Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yapacağı 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF 2017 Erzurum) için sporcular dünyanın en önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Erzurum’da hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor.

EYOF 2015’te Türkiye’yi ilk kez snowboard cross branşında temsil edildiğini belirten milli sporcu Muhammet Polat, “EYOF’tan önce bir kez Avusturya’da uluslararası bir organizasyonda yer almıştım ama EYOF’a kadar heyecanlı ve büyük değildi. EYOF çok daha zevkli ve heyecan vericiydi” dedi.

“Yarış başladığı anda hissettim”

Milli sporcu Muhammet Polat, EYOF 2017 Erzurum’da yarışacak sporculardan beklentinin daha yüksek olduğunu söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

“Arkadaşlarımın birçoğu ilk kez EYOF deneyimi yaşayacak ve umarım en iyisi olurlar. Heyecan, bu işin büyük bir bölümünü oluşturuyor ama aynı heyecan, büyük hatalar yapmaya da sebep olabiliyor. Bu sene mücadele edecek sporcularımız için avantaj sağlayacak olan şeylerden birisi de ülkemizde yapılacak olması. Motivasyonumuzu artırmasının yanında kış sporları noktasında bilinçlenmemizi sağlıyor. Ailemiz, arkadaşlarımız uzaktan değil, yakından takip edebiliyorlar. Bu hem sporcularımız hem de kış sporlarında bilinçlenmemiz açısından oldukça önemli.”

“Sonuç ne olursa olsun her şey çok güzeldi”

Türkiye’nin kış sporlarında çok daha iyi bir noktaya geldiğini belirten Milli sporcu, “Hızla ilerleyen bu başarıda antrenörler ve sporcuların yanı sıra tesislerin de çok büyük etkisi var. Çünkü Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri’nden önce biz Erzurum’da bu kadar yoğun çalışma imkanı bulamıyorduk” dedi.

Türkiye’yi EYOF 2015’te snowboard cross branşında temsil eden Milli sporcu Polat, “Sonuç ne olursa olsun her şey çok güzeldi, bu tecrübeyi yaşamak çok güzeldi. Hedefim daha çok çalışıp Dünya Kupası’nda madalya almak ve o seviyede uzun süre kalmak” ifadelerini kullandı.

“EYOF’TA BÜYÜK BİR SPORCU OLDUĞUMU HİSSETTİM"

1/5/2017EYOF 2015’te snowboard cross branşında Türkiye’yi temsil eden milli sporcu Muhammet Polat, EYOF’a katılmanın heyecanını anlatırken, “EYOF 2015’de yarış başladığı anda ne kadar büyük bir sporcu olduğumu hissettim ve ne kadar büyük bir yarışın içinde olduğumu anladım” ifadelerini kullandı.