Avrupa Olimpiyat Komiteleri’nin Lozan’da yapılan yönetim kurulu toplantısında üyeler, EYOF 2017 Erzurum hakkında EYOF Direktörü Katerina Nycova’dan son gelişmeleri dinledi. Nycova, toplantıda hazırlıklarının neredeyse tamamlandığını ve bütün katılımcıların güvenliği için gerekli önlemlerin alındığını aktardı. 

Alınan güvenlik önlemleri arasında sadece EYOF için görevli olacak 3000 kişilik, polis, özel tim, jandarma ve özel güvenlik görevlisi ekibi var. Bunun yanı sıra şehrin güvenliğinden de 1900 polis memuru sorumlu. 

Şehirdeki kar durumu ve hava koşulları da umut vadediyor. Görünen o ki bu yılki organizasyon da unutulmayacak bir EYOF olacak. Türkiye, 1300 NOC üyesine ve diğer misafirlere muhteşem misafirperverliğini göstermeye hazır. Davetli birçok misafir, aile yakını, arkadaş, izleyici ve medya mensubunun da şehirde olması bekleniyor. 

EOC Başkanı Kocijančič, EYOF Komisyonu ve Erzurum 2017 Koordinasyon Komisyonu’na adanmışlıkları ve yoğun çalışmaları için teşekkür etti ve EOC’nin Türkiye Milli Olimpik Komitesi ve Türkiye Devleti’ne ve 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’ni kısa sürede Saraybosna’dan devraldıkları için ne kadar müteşekkir olduğunu yineledi. Son olarak da herkesi Erzurum'da selamlamak için sabırsızlandığını sözlerine ekledi.  

EOC’DEN TEŞEKKÜR

1/27/2017Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EOC), EYOF Erzurum 2017 hazırlıklarının planlandığı gibi gittiğini ve bu durumdan memnun olduklarını açıkladı.