11-18 Şubat 2017 tarihleri arasında Erzurum’un ev sahipliği yapacağı 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali öncesi ilk ciddi müsabaka olan Curling 1. Lig ve 2. Lig müsabakalarında ikinci gün tamamlandı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen ve Erzurum Curling Arena’nın ev sahipliğinde 14 Aralık’ta başlayan Curling 1. Lig ve 2. Lig müsabakalarının ikinci gününde açılış seremonisi gerçekleşti.

Organizasyonun açılış seremonisine EYOF 2017 Erzurum Koordinatörü Orhan Atasoy, Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Kenan Şebin, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Erzurum Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Güngör Şenses ve EYOF 2017 Erzurum Marketing Direktörü Ahmet Çelebi ile sporcular katılım gösterdi.

Seremonide konuşan Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Ahmet Şebin, Türkiye’nin çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağını belirterek, lig müsabakalarının bu anlamda çok iyi bir ölçü olacağını söyledi. Bu tür organizasyonların kış sporlarının gelişimine katkısı olduğunu vurgulayan Başkan Şebin, müsabakalarda yarışan tüm hakem, antrenör ve sporculara başarılar diledi.

Geçiş töreninde ise sporcular “Hepimiz Türk Polisiyiz” yazılı pankart açarak, törende görev yapan polis memurlarını aralarına alıp, hatıra fotoğrafı çektirdi.

18 Aralık Pazar günü sona erecek müsabakalar sonunda çeyrek finale kalan takımlar, Ocak 2017’de yapılacak ikinci etap müsabakalarında mücadele etme hakkı kazanacak.

CURLİNG'TE AÇILIŞ SEREMONİSİ YAPILDI

12/16/201611-18 Şubat 2017 tarihleri arasında Erzurum’un ev sahipliği yapacağı 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali öncesi ilk ciddi müsabaka olan Curling 1. Lig ve 2. Lig müsabakalarında ikinci gün tamamlandı.