Erzurum Curling Arena’nın ev sahipliği yaptığı 1. Lig ve 2. Lig müsabakaları, 14-18 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek. Dört gün sürecek organizasyona Türkiye’nin çeşitli illerinden 47 kulüp, toplamda 72 takımla mücadele veriyor. 360 sporcunun yarıştığı müsabakalarda 50 antrenör ile 20 hakem görev yapıyor.

İki etaptan oluşacak müsabakaların ilk etabında elemeler ve çeyrek final müsabakaları yapılacak. Bu etapta dereceye giren takımlar, Ocak 2017’de düzenlenecek ikinci etap müsabakalarında dereceye girebilmek için mücadele edecek. 

EYOF 2017 öncesi ilk ciddi sınavını veren Erzurum Curling Arena’nın uluslararası standartlara sahip bir tesis olduğunu belirten Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Kenan Şebin, “Organizasyonun düzenlenmesi noktasında büyük katkı sunan, sponsorumuz olan Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile tüm tesis personeliyle vermiş oldukları desteklerden dolayı da Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’ne teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. 

18 Aralık Pazar günü sona erecek organizasyonun açılış seremonisi, 15 Aralık Perşembe günü, saat 17.00’de yapılacak.

CURLİNG’DE LİG MÜSABAKALARI BAŞLADI

14.12.2016Türkiye Curling Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan Türkiye Curling Ligi müsabakaları Erzurum’da başladı.

HABER RESİMLERİ