Avrupa’nın önemli kış spor merkezlerinden olan Erzurum’un ev sahipliği yapacağı 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nde (EYOF) Türkiye, ilk kez curling branşında mücadele verecek.

11-18 Şubat tarihlerinde düzenlenecek organizasyonda, bayanlarda Berivan Polat, Mihriban Polat, Kader Macit, Zeynep Öztemir ve Hilal Nevruz; erkeklerde ise Ahmet Alperen Tung, M. Haydar Demirel, Oğuzhan Karakurt, Batuhan Buğra Kaygusuz ve İshak Özsubaşı ülkemizi temsil edecek.

Antrenörler Ahmet Çelik ve Sadık Topaloğlu nezaretinde Erzurum Curling Arena’da hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdüren milli takım, bayanlarda ve erkeklerde kürsüde yer almak istiyor.

Sadık Topaloğlu: Heyecanlıyız

Curling Bayan Milli Takım Antrenörü Sadık Topaloğlu, yeni kurulan bir ekip olmalarına rağmen kürsüde yer alacaklarına inandığını söyleyip “EYOF takımımız mayıs ayında oluşturuldu. Yeni bir branş olduğu için çok yeni sporcularla yola çıkıyoruz. Yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Bizden kuvvetli ülkeler var fakat amacımız EYOF 2017’de hem Erzurum’u, hem de ülkemizi birinci olarak kürsüde görmek. Bunu başarmak için yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

‘Ev sahibi avantajımız var’

Ev sahibi olmanın kendileri için avantaj olacağını vurgulayan Sadık Topaloğlu, “EYOF 2017 bizim için. Türkiye’de curling rinki sadece Erzurum’da var, sporcularımız da Erzurum’da. Sıkı çalışma ile derece yapacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

‘Curlinge ilginin artacağını düşünüyorum’

EYOF 2017 Erzurum sayesinde curling branşına olan ilginin artacağını söyleyen Topaloğlu, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız, federasyonumuz, Erzurum Gençlik Hizmetleri Spor ve İl Müdürlüğümüz’ün de destekleriyle curling branşında geçmişimiz kısa olmasına rağmen önemli bir noktaya geldik. İlginin daha da artacağını düşünüyorum. İnşallah başarı elde edersek çok büyük ses getirip branşımızı, ülkemizi daha iyi temsil edeceğiz” diye konuştu. 

CURLİNG MİLLİ TAKIMI TARİHE GEÇMEK İSTİYOR

12/30/2016Erzurum’da düzenlenecek 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nde Türkiye ilk kez curling branşında katılım gösterecek. Curling milli takımı, elde edeceği başarıyla tarihe geçmek istiyor.

HABER RESİMLERİ