Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nde (EYOF) bugün beşinci ve son güne girildi. Curling Arena'da oynanan Curling erkekler yarı final müsabakaları saat 09.00'da başladı. 

Hollanda finalde 

Curling erkeklerde turnuvanın favori takımlarından Hollanda, Slovenya ile yarı finalde karşılaştı. Portakallar ilk end'de bir sayı buldu ve öne geçti. Dördüncü end'de de bir sayı üreten Hollanda skor avantajını korudu. Sovenya'nın beşinci end'de bulduğu tek sayıya rağmen Portakallar skor üstünlüğünü korudu ve altı ve sekizinci end'de ürettiği birer sayıyla maçı 4-2 kazandı. Hollanda bu skorla adını finale yazdırdı.

Türkiye bronz maçına çıkıyor

Erkeklerde günün diğer maçı Rusya ile Türkiye arasında oynandı. Kıran kırana geçen müsabakada ilk üç end'de ses çıkmadı. Dördüncü end'de Türkiye'nin tek sayısına, Rusya beşinci end'de 2 sayıyla cevap verdi. Yedinci end'de Türkiye'nin tek sayısına cevap Rusya'dan sekizinci end'de geldi. Rusya, Türkiye'yi 3-2 mağlup ederek altın madalya için Hollanda'nın rakibi oldu.

Rusya ile Hollanda arasında oynanacak final maçı saat 14.30'da Curling Arena'da başlayacak. Bronz madalya mücadelesi olan Türkiye - Slovenya maçı da yine saat 14.30'da.

CURLİNG ERKEKLERDE HOLLANDA VE RUSYA FİNALDE

2/17/2017Curling erkekler yarı final maçlarında Hollanda, Slovenya'yı yenerek finale yükseldi. Hollanda’nın finaldeki rakibi ise Türkiye’yi yenen Rusya oldu.