2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nde (EYOF) curling'de heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Curling Arena'nın ev sahipliği yaptığı dördüncü gün müsabakaları öğle seansında erkeklerde yarı finale çıkan ülkeler belirlendi. 

Slovenya galip 

Curling erkekler müsabakaları saat 13.00'da başladı. Türkiye ile Slovenya arasındaki müsabakada ilk end'de sayı çıkmasa da ikinci ve üçüncü end'de Slovenya birer sayı üretti. Dördüncü end sessiz geçilirken, beşinci end'de Türkiye 1 sayı kaydetti. Altıncı end'de Slovenya 2 sayı birden üretti. Türkiye'nin yedinci end'deki 1 sayılık cevabı tabelayı değiştirmeye yetmedi ve Slovenya mücadeleyi 4-2 kazandı.

Hollanda kazandı

13.00'da Curling Arena'daki diğer müsabaka ise Norveç ile Hollanda arasında oynandı. Hollanda'nın oyunun büyük bölümünde etkili olması ve ikinci ve üçüncü end'deki toplam 5 sayısı maçın kaderini belirledi. Norveç dördüncü end'de 3 sayı almayı başarsa da Hollanda avantajını korudu ve müsabakayı 7-6'lık skorla kazandı.

Erkeklerde yarı final eşleşmeleri

Curling erkeklerde bugün öğle saatlerinde oynanan müsabakaların ardından yarı final eşleşmeleri de belli oldu. Yarın saat 09.00'da Türkiye ile Rusya karşılaşacak. Bir diğer yarı final karşılaşması ise yine aynı saatte Hollanda ile Slovenya arasında oynanacak.

CURLİNG ERKEKLERDE GÜNÜN SONUÇLARI

2/16/2017Curling erkeklerde öğle saatlerinde başlayan müsabakalarda Slovenya, Türkiye'yi 4-2'lik skorla yendi. Hollanda ise Norveç'i 7-6'lık skorla mağlup etti. Yarı finalde Türkiye ile Rusya eşleşirken, Hollanda ise Slovenya'yla eşleşti.