Buz Hokeyi Arena'da oynanan karşılaşmaya iki takım da hızlı başladı. Rusya Federsyonu dördüncü dakikada Laroslav Likhachev ile ilk golü attı. Bu golden 30 saniye sonra Slovakya, Jan Sarvas ile cevap vererek skoru 1-1'e getirdi. 

Çekişmeli geçen periyodun bitimine 4 dakika kala Rusya'nın iki oyuncusu ceza alınca Rusya karşılaşmaya 2 dakika boyunca dört kişi devam etti. Başka gol olmayınca ilk periyot 1-1'lik sonuçla bitti. 

İkinci periyoda Slovakya çok hızlı başladı. 25. dakikada maç iyice gerildi, Rusya kalesi önünde yaşanan tartışma sonucu hakemler, iki takımdan da birer oyuncuya 2 dakika cezası verdi. 

Slovakya'nın etkili ataklarına rağmen ikinci periyotun 28. dakikasında Rusya İlya Safonov’un golüyle öne geçti. Golden 40 saniye sonra yakaladığı pozisyonu iyi değerlendiren Aleksandr Chernyi maçı 3-1'e getirdi. 

Karşılaşmanın 35. dakikasında Slovakya'nın oyuncusu Kristian Kovacik rakibinin sert müdahalesi ile yerde kaldı. Uzun süre yerden kalkamayan Kovacik sağlık görevlilerinin yardımıyla saha kenarına alındı. 

Bitime bir dakika kala Rusya kalesi önünce çıkan tartışma sonucunda hakem Slovakya'dan Jan Sarvas'a ceza verince tribünde bulunan taraftarlar uzun süre tepi gösterdi. Karşılaşmanın ikinci periyotu başka gol olmayınca 3-1'lik sonuçla bitti.

Rusya üçüncü periyota çok hızlı başladı. 30. saniyede Dmitrii Tiuvilin ile 4-1 öne geçti. Bitime 7 dakika kala Slovakya'nın iki oyuncusu birden ceza alınca Slovakya mücadeleye 2 dakika boyunca 4 kişi devam etti. 

Mücadeleyi bırakmayan Slovaklar 59'uncu dakikada Oliver Okuliar ile gol bularak skoru 4-2'ye getirdi. Slovakya baskısını iyice arttırsada kalan 1 dakikada gol bulamadı ve karşılaşma 4-2 sona erdi.

Slovakya'da maçın oyuncusu 14 numaralı formasıyla Robert Dzugan seçilirken, Rusya'da 11 numaralı Aleksandr Chernyi oldu. 

Bu skorla Rusya Federasyonu 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nde finale çıkarak Belarus'un rakibi oldu.

 

BUZ HOKEYİNDE FİNALİN ADI BELARUS – RUSYA

2/16/20172017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nde (EYOF) Buz Hokeyi yarı final karşılaşmasında Rusya Federasyonu ve Slovakya karşı karşıya geldi. Zorlu mücadeleyi 4-2 kazanan Rusya finalde Belarus'un rakibi oldu.