Avrupa'nın pek çok ülkesinden gelecek genç sporcuların hem mücadele edeceği hem de renkli bir hafta geçireceği EYOF 2017 Erzurum için Büyük Britanya da 17 kişilik sporcu kadrosunu açıkladı ve hazırlıklarına hız verdi.
 
Genç sporcuların tecrübe kazanacağı ve 2018 Kış Olimpiyat Oyunları için önemli bir rol oynayan EYOF 2017 Erzurum'da Britanyalı sporcular, dokuz branşın beşinde mücadele edecek. 11-18 Şubat tarihleri arasında yarışlara katılacak İngiliz sporcular, alp disiplini, kayakla koşu, snowborad, sürat pateni ve artistik patinaj branşlarında rakiplerinin karşısına çıkacak.
 
Büyük Britanya bayrağı formasında taşıyacak 17 genç sporcunun branş dağılımı ise şöyle: 
 
Alp disiplininde Ryan Brown, Abigail Bruce, Alicja Krahelski, Olivia Ward ve Angus Wills Palandöken'de rakipleriyle mücadele edecek. 
 
Kayakla koşuda ise, Brodie Murray, Fergus Newman, Oliver Newman ve Jack Nicholls Türkiye'nin tek kayakla koşu merkezi Kandilli'de yeteneklerini sergileyecek. 
 
Artistik buz pateninde 15 yaşındaki iki sporcu, Luke Digby ve Anna Litvinenko ülkeleri adına madalya mücadelesi verecek. 
Ülkeyi sürat pateninde Natalie Crawford, Holly Hoyland, Peter Riches ve Niall Treacy temsil edecek. 
 
Ada ülkesinin boy göstereceği bir diğer branş ise snowboard olacak ve bu alanda Maisie Hill ile Ellie Soutter yine Palandöken'de rakipleriyle kıyasıya yarışacak.

BÜYÜK BRİTANYA GENÇ SPORCULARINI BELİRLEDİ

2/1/2017Türkiye'de 13.'sü düzenlenecek olan Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali için ülkeler bir bir hazırlıklarını tamamlıyor.