EFOY 2017 Erzurum kapsamında Kandilli Kayak Merkezi’nde yapılan biatlon erkekler 10 kilometre takip yarışmasında kazanan isimler belli oldu. 

Dünkü 7,5 kilometre yarışını dördüncü sırada tamamlayan Fransız atlet Thomas Briffaz iki atışını kaçırıp ceza almasına rağmen 28:45.9'luk derecesiyle yarışmayı birinci sırada tamamladı. Onu, vatandaşı Jason Drezet üç saniye geriden takip etti.

Üçüncülük ise Drezet ile arasında sadece iki salise bulunan Andrei Viukhin'in oldu. 

Viukhin yarışma sonunda yaptığı açıklamada pistin iniş ve çıkışlarının çok zorlu olduğunu ancak iyi yarıştığını ve kendisi için önemli olan şeyin burada madalya kazanması olduğunu söyledi.

Yarışmayı birincilikle tamamlayan Fransız atlet Thomas Briffaz ise Erzurum'da düzenlenen EYOF'un çok başarılı bir organizasyon olduğunu ve burada kazandığı için çok mutlu olduğunu ifade etti. 

EOC Genel Sekreteri Raffaele Pagnozzi de sporcuların zorlu mücadelesini izleyen isimler arasındaydı. Pagnozzi, Erzurum'da düzenlenen organizasyonun çok iyi olduğunu ve tüm önlemlerin üst düzeyde alınmış olduğunu söyledi. 

Yarışmada Türkiye'yi temsil eden Cihad Demir sadece iki atışını kaçırmasına rağmen yarışmayı 37. olarak tamamladı. Diğer isimlerden Okan Alalma 36'ncı, Hayri Yaşar 45'inci, Adem Ataş 47'nci oldu. 

 

BİATLON ERKEKLER 10 KİLOMETRE TAKİP YARIŞINDA ZAFER THOMAS BRİFFAZ'IN

2/15/20172017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nde biatlon erkekler 10 kilometre takip yarışmasında zafer Fransız atlet Thomas Briffaz'ın oldu.