EYOF'ta Alp disiplini ve snowboardda mücadele edecek sporcular elemeler sonucunda açıklandı. Alp disiplini EYOF için seçme yarışları, dört dev (büyük değil) slalom ve dört slalom olarak 12-13 Aralık'ta Erzurum'da yapıldı.

Alp disiplini EYOF takımlarımızın seçme sonuçları, dört büyük dev slalom ve dört slalom yarışlarının en iyi ikisinin toplamına göre belirlenirken, ülkemizi temsil edecek erkek sporcularımız, Berkin Usta, Can Bostan, Kaan Şamgül ve Ayhan Aybarcan Ocak olurken, kızlardaki temsilcilerimiz ise, Sıla Kara, Dila Çakmak, Lara Pelin Tamer ve Tayra Tunca oldu.

EYOF 2017’nin snowboard seçmeleri ise 1 Aralık'ta gerçekleşti. Yapılan seçmelerin ardından Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanan dört kız, dört erkek sporcumuzun isimleri ise şu şekilde;

Erkekler Snowboard: Can Yılmaz Yıldırım, Emre Boydak, Yavuz Dumlu ve Haşim Cenk Mutlu. Snowboard cross da ise Haşim Cenk Mutlu. 

Kadınlar Snowboard: Aydan Karakulak, Zehra Gözdenur Geneşke, Ayşe Yade Telli ve Zeynep Büşra Kurtuluş.

 

ALP DİSİPLİNİ VE SNOWBOARDDA TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDECEK SPORCULAR BELLİ OLDU

12/15/2016Türkiye’nin ev sahipliğinde Erzurum’da 11-18 Şubat 2017 tarihlerinde gerçekleşecek 2017 Kış Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde (EYOF) Alp disiplini ve snowboardda Türkiye'yi temsil edecek sporcular belirlendi.