EYOF 2017 Erzurum’un resmi açılış seremonisi 12 Şubat Pazar günü saat 19.30’da Kazım Karabekir Stadyumu’nda başlayacak. Açılış seremonisini renklendirecek sahne şovları ise geceye renk ve heyecan katacak.

Stadyumda düzenlenecek törende, wushu gösterisi, Karizma Show sahnesi ve Şener Kaya Show en ilgi çekici sahne performanslarını sergileyecek. 

Ana vatanı Çin olan ve bir savunma sanatı olan wushu, sanda ve taola olmak üzere iki şekilde yapılıyor. Sanda karşılıklı dövüş sanatıyken, taolu ise daha çok akrobasi hareketlerinin olduğu bir gösteri sanatı. Açılış seremonisinde wushuda çeşitli yaş gruplarında dünya şampiyonlukları bulunan milli sporcular sahneyi renklendirecek.

Açılış seremonisinde sahneden tüm stadyumun adrenalini yükseltecek bir diğer gösteri ise yedi kişilik Karizma Show’un performansı olacak. Ekip, sahnede birbirinden farklı koreografiler ve akrobatik smaçlarla heyecanı doruğa çıkaracak. 

Türkiye’nin en uzun tek tekerlekli bisiklet şovmeni Şener Kaya da gecede sahnede olacak isimlerden. Tek tekerlek üzerinde gerçekleştirdiği jonglörlük gösterileri ile Şener Kaya açılış seremonisini renklendirecek.

 

AÇILIŞ SEREMONİSİNİN SÜRPRİZLERİ

2/10/20172017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nin açılış seremonisi Kazım Karabekir Stadyumu’nda gerçekleşecek. Birbirinden renkli sahne gösterileri ve heyecan dolu aktivitelerin artık son provaları yapılıyor.